Venujte nám 2 % z dane

Ak sa budete rozhodovať o 2 % vašej zaplatenej dane z príjmov, uchádzame sa o Vašu priazeň!

V roku 2009 sme začali spolupracovať s Nadáciou Spoločne pre región a touto formou chceme získať príspevky pre  Vaše deti a našu školu i tento rok.

Prečo vôbec darovať 2 %?

Tento príspevok pre vás v praxi neznamená žiadne výdavky navyše. Ide o daň, ktorú by ste aj tak museli odviesť do štátneho rozpočtu. Môžete ju však premeniť na dar, ktorým podporíte našu školu.

Vyberte si postup podľa toho, či ste zamestnanec, fyzická osoba samostatne podávajúca daňové priznanie alebo právnická osoba:

• A. AK STE ZAMESTNANEC

1. Do 15. 02. 2018 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
2. Zamestnávateľ Vám po vykonaní ročného zúčtovania vystaví potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto potvrdenia si viete vypočítať 2 % zo zaplatenej dane – je to suma, ktorú nám môžete venovať, táto suma však musí byť minimálne 3,32 Eur.

3. Vo Vyhlásení uveďte tieto údaje:

Právna forma: Nadácia

4. Obe tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, odovzdajte do 25. 04. 2018 našim triednym učiteľkám alebo na sekretariáte školy. Zanesieme ich za vás na príslušný daňový úrad. V prípade, že Vyhlásenie na daňový úrad zanesiete sami, odovzdajte nám jeho kópiu potvrdenú pečiatkou Daňového úradu, ako doklad o príspevku pre nás, nakoľko vo vyhlásení sú údaje o Nadácii.

Potvrdenie_o_zaplatení_dane_z_príjmov 2017

Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2 % (3 %) zaplatenej dane

• B. AK STE FYZICKÁ OSOBA a PODÁVATE SI DAŇOVÉ PRIZNANIE SÁM/SAMA

1. Vyplňte si daňové priznanie. V daňovom priznaní pre fyzické osoby za rok 2017 – typ A – sú uvedené kolónky na poukázanie 2 % – VIII. Oddiel – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.

Ak podávate daňové priznanie pre fyzické osoby – typ B, potom venujte pozornosť XII. Oddielu – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO podľa § 50 zákona.

2. Vypočítajte si 2 % zo zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete venovať, minimálna suma však musí byť 3,32 EUR.

3. Doplňte tieto identifikačné údaje:

Právna forma: Nadácia

4. Vyplnené daňové priznanie odovzdajte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (31.  03. 2018) na príslušnom daňovom úrade. Kópiu daňového priznania potvrdenú pečiatkou Daňového úradu (stačia strany s identifikačnými údaje o vás a nadáciiodovzdajte našim triednym učiteľkám alebo na sekretariáte školy, ako doklad o príspevku pre nás, nakoľko vo vyhlásení sú údaje o Nadácii.

• C. AK STE PRÁVNICKÁ OSOBA

1. Vyplňte si daňové priznanie. V daňovom priznaní pre právnické osoby za rok 2017 sú už uvedené kolónky na poukázanie 2 % – IV. Oddiel – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov právnickej osoby.

2. Vypočítajte si 2 % z dane z príjmov právnickej osoby, to je maximálna suma, ktorú nám môžete venovať. Minimálna výška daru pre 1 organizáciu je 8,30 EUR.

3. Doplňte identifikačné údaje o našom združení:

Právna forma: Nadácia

Vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (31. 03. 2018), na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov, príp. daňový nedoplatok. Kópiu daňového priznania potvrdenú pečiatkou Daňového úradu (stačia strany s identifikačnými údaje o vás a nadácii) odovzdajte našim triednym učiteľom alebo na sekretariáte, ako doklad o príspevku pre nás, nakoľko vo vyhlásení sú údaje o Nadácii.

Nadácia Spoločne pre región prevedie všetky získané príjmy na účet našej školy a môže nám prispieť aj peniazmi naviac. Základom je doložiť kópie darovaných 2 % dane od Vás.

Sami tak rozhodnete a výrazne podporíte :

• modernizáciu edukačných pomôcok
  • vybavenie interiéru a exteriéru školy
  • realizáciu mnohých nadštandardných aktivít pre vaše deti

Vopred ďakujeme všetkým, ktorí nám týmto spôsobom pomáhajú zveľaďovať prostredie a zabezpečovať pomôcky pre edukačnú činnosť s deťmi.