Školský ples 2018

Školský ples

Dňa 19.02. 2018 sa v Hoteli Slovakia konal XIV. ročník školského plesu pod záštitou riaditeľa Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Žiline Ing. Ľubomíra Schvarca. Organizátormi boli študentské firmy JA Slovensko MovieT a CETAtour. Prípravou a realizáciou všetkých kultúrnych akcií školy sú každoročne poverené študentské firmy odboru Manažment regionálneho cestovného ruchu, ktoré majú oprávnenie podnikať v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu. Vďaka  organizácii Junior Achievement Slovensko majú žiaci možnosť naučiť sa reálnemu podnikaniu v praxi. Ples otvorili Žilinské mažoretky DIANA. Moderátori privítali všetkých zúčastnených a hneď na úvod poprosili pána riaditeľa o príhovor. Organizátori plesu oboznámili všetkých hostí o programe celého večera. Po krátkom príhovore sa mažoretky DIANA predviedli s ďalším číslom, s ktorým sa prezentovali na medzinárodných súťažiach. Súbor Mandolína sa predstavil so svojím skvostným vystúpením, ktorý taktiež zožal úspech. Hneď po vystúpeniach nasledovalo prvé tanečné kolo. Parket sa zaplnil krásnymi tanečnými pármi a hudbu bolo počuť až za Žilinské vrchy. Po vyčerpávajúcom tanečnom kole sa podávala chutná večera. Tanečná skupina step Terra dokázala, že víkendové nakupovanie s priateľkami je skvelou terapiou, ktorá nám nielen dodá energiu, ale aj vyčarí úsmev na tvári. Denisa Soldanová zatancovala latinsko–americký tanec, v ktorom sa nežne prenášala notami z miesta na miesto. Slovensko je známe svojou bohatou hmotnou i nehmotnou kultúrou, na ktorú sme všetci rodáci pyšní. Práve preto folklór nemohol ani v tento očarujúci večer chýbať. Prenikajúca hudba a spev rodiny Ďuračkovcov  priniesla do miestnosti atmosféru, na ktorú sa tak ľahko nezabúda.

Verím, že všetkým sa tento prekrásny večer páčil, a že im ostane v ich spomienkach presne tak ako študentským spoločnostiam.