Veľtrh podnikateľských talentov

Každoročne sa koná Veľtrh podnikateľských talentov, na ktorom sme mali možnosť ako JA Firmy MovieT  a CETAtour predviesť svoje talenty. Tento rok sa súťaž uskutočnila v Bratislave. V rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu  II sme si ako cestovné kancelárie vytvorili originálne zájazdy podľa tematiky, ktorá nás najviac zaujala. Už druhý rok sme boli účastníkmi súťaže, ktorú organizuje nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko. Ako pred rokom, tak aj tento rok sme si odniesli bohaté skúsenosti, ktoré nám pomôžu, či už v podnikaní alebo v osobnom živote. Na jednej strane nás možno trošku sklamala prehra, ale na druhej strane sme si obohatili svoje vedomosti, ktorými sú napríklad komunikatívnosť, zručnosť ale aj iniciatívnosť. Na túto súťaž sme sa s pani profesorkou Mičurovou  pripravovali 3 mesiace vopred, preto sme mali so zájazdami veľmi veľa práce. Každý zájazd, ktorý sme vytvorili,  je vyšperkovaný a zaujímavý iným spôsobom. Aj keď medzi nami počas plánovania vznikli menšie nezhody, vždy sme ich dokázali vyriešiť, pretože ťaháme za jeden povraz za jeden koniec. Nechcem rozprávať v množnom čísle, ale myslím si, že všetkých potešil certifikát, ktorý sme obdŕžali. Bolo nám cťou zúčastniť sa tejto skvostnej súťaže. Dúfam, že aj ostatné zatiaľ neexistujúce JA Firmy na našej škole sa s radosťou zapoja a získajú skúsenosti aspoň tak, ako sme ich získali my.

Žiaci 3.T triedy