Branný súboj študentov

Dňa 20.04.2018 sme sa zúčastnili krajskej súťaže branného súboja študentov.

Súťaž organizovali Ozbrojené sily SR a Ministerstvo obrany SR v spolupráci s našou školou a Strednou zdravotnou školou.

Do súbojov sa zapojilo 9 škôl Žilinského kraja. Súťažilo sa v nasledovných disciplínach:

• Fyzická zdatnosť – kľuky, zhyby a sed-ľah
  • Člnkový beh 10 x 10 m štafeta
  • Streľba- krátka airsoftová zbraň, dlhá airsoftová zbraň
  • Prvá pomoc
  • Army dráha a RCHBO
  • Topografia
  • Vedomostný test
  • 12minútový beh

Súčasťou súťaže bola prednáška o DVP /dobrovoľnej vojenskej príprave/, drill program Čestnej stráže, kynologická ukážka vojenskej polície, ukážka boja zblízka.

Vojaci zabezpečili aj občerstvenie – vojenský guláš, čaj a minerálku.

Naše družstvo v zložení Samuel Tatarčiak, Dávid Mičura, Stanislav Jambor, Matej Hodas a Tomáš Oberta  obsadilo 6. miesto.

Všetci súťažiaci obdržali upomienkové predmety a víťaz sa  zúčastní 48-hodinového prežitia vo vojenskom výcvikovom stredisku Lešť.