Jarná krása

Dňa 11. – 13. mája 2018 sa v areáli Budatínskeho hradu uskutočnil už siedmi ročník voňavej a rozkvitnutej výstavy „Jarná krása“, určenej pre širokú verejnosť. Záštitu nad výstavou opäť prevzal Žilinský samosprávny kraj a podporilo ju aj mesto Žilina. Na výstave už tradične vystavovali pestovatelia skalničiek, kaktusov, bonsajov, mäsožravých rastlín, letničiek i trvaliek. Svoje miesto mali aj predajcovia záhradnej techniky a remeselníci. Naša škola ako spoluorganizátor zabezpečila slávnostné otvorenie a ukážky canisterapie. Samozrejme nechýbal aj náš stánok, v ktorom bola prezentácia školy a študijných odborov spojená s výstavu školských prác.

Výstavu za víkend navštívilo viac ako dvetisíc návštevníkov, k čomu prispelo aj pekné počasie, sprievodné akcie venované  deťom a odborné prednášky pre zanietencov.