Dňa 19.9.2017 sa uskutočnil na našej škole Workshop KYNOLÓGIE 1 pre študentov kynológie z našej školy (III. K, II. K., I. K) a študentov kynológie zo SOŠ veterinárnej v Košiciach. Inštruktormi workshopu boli Ing. Peter Bátory, Ing. Ľubica Bátoryová, Ivana Pazderníková, Miroslav Majčín, Barbora Milanová.

Workshop bol rozdelený do 3 častí:

1. Záchrana života – oživovanie psa na figuríne, KPR na figuríne, stabilizovaná poloha človeka, transport človeka v plachte + fólia, transport back board
  2. Poslušnosť BH/SK nástup psa – tréning kľudu pri hlásení psovoda, predvedenie základnej poslušnosti podľa BH/SK 2 psov súbežne inštruktormi, dlhodobý odklad psa so streľbou z plynovej pištole, skupinové cvičenie žiakov a ich psov  – socializácia  – skupina ľudí a prechod psov , nosenie psa cudzou osobou, socializácia  – kolieskové korčule medzi psami, prejazd auta pomedzi psov, socializácia – stretnutie s inými psami.
  3. Základné ovládanie psa na prekážkach, základný revír psa záchranára na ploche.

Ing. Eleonóra Boocová