Župná kalokagatia

23. septembra 2016 sa konalo krajské kolo športovo-vedomostnej súťaže „Župná kalokagatia“.

Krajského kola súťaže, ktoré organizoval Žilinský samosprávny kraj v spolupráci so Spojenou školou Rosinská cesta,  Žilina, sa zúčastnili družstvá umiestnené na prvých dvoch miestach regionálnych kôl, spolu 10 družstiev. Jedno družstvo nenastúpilo. Víťazom krajského kola sa stalo družstvo Bilingválne gymnázium Žilina.

Nášmu družstvu nevyšla streľba, nazbierali sme 2 minúty trestných bodov a to nás posunulo na konečné 7. miesto.

Veľkým bonusom pre všetky zúčastnené družstvá bolo ocenenie všetkých súťažiacich hodnotnými cenami, ktoré venoval do súťaže Žilinský samosprávny kraj .

Postup  nášho družstva do krajského kola je veľkým úspechom a verím, že aj v budúcich ročníkoch budeme úspešne reprezentovať našu školu.

Okrem bodovaných disciplín sa po dobehnutí do cieľa zúčastnili žiaci praktickej ukážky resuscitácie. Žiaci mali možnosť vyskúšať si poskytnutie prvej pomoci na resuscitačnej figuríne. Zamestnanci Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline poskytovali účastníkom informácie o práci polície.

Študenti, ktorí nás reprezentovali, získali po 15 bodov do školskej súťaže Agrošportovec roka.

Mgr. Katarína Jurkovičová

dsc_0107 dsc_0112