Múzeum židovskej kultúry

Dňa 14. 12. 2016 sa žiaci 4. T triedy zúčastnili vyučovania exkurznou formou v rámci predmetu Animačné služby s Ing. Latkovou a Sociálna komunikácia s Ing. Mičurovou. Navštívili Múzeum židovskej kultúry na Dlabačovej ulici v Žiline.

Exkurzia sa skladala z dvoch častí. V prvej časti žiaci absolvovali výklad v modlitebni, kde sa dozvedeli zaujímavé informácie z oblasti histórie, zvykov, stolovania a bežného života židov. Mali možnosť oboznámiť sa s liturgickými predmetmi z obradov a  ich významom. V druhej časti absolvovali odborný výklad v samotnom múzeu, kde sú uskladnené trojdimenziálne zbierky. Žiaci si v praxi odskúšali teoretické poznatky z animačných  služieb a komunikácie v interakcii s inými ľuďmi.

Ing. Mičurová