European Quadrille Dance Festival – IX. ročník

Žilina sa 19. mája 2017 stala prostredníctvom obyvateľov mesta – hlavne školákov prvého a druhého stupňa ZŠ a žiakov SŠ, účastníkom už IX. ročníka jedinečného medzinárodného projektu – European Quadrille Dance Festival.

Z našej školy sa tanečného festivalu zúčastnili triedy 1. K, L, T a  3. K, T  a tvorili druhú najpočetnejšiu skupinu v Žiline.

Štvorylku tancujú štyria žiaci (môžu byť aj rovnakého pohlavia). Odlíšení sú tričkami , tento rok dievčatá mali červené a chlapci biele tričká. V podmienkach projektu je, že účastníci to musia naozaj vedieť tancovať a musia mať tričko s logom štvorylky.

Satelitný signál zabezpečil synchronizovaný štart s ostatnými zúčastnenými európskymi mestami presne o 12,00 hodine.

Tanec všetci zúčastnení zatancovali v dobrej nálade a synchrónne, patrí im veľká pochvala / pozri videá a foto /. K dobrému pocitu prispelo aj veľmi pekné počasie. Na Hlinkovom námestí tento rok tancovalo 1256 účastníkov.

Mgr. Jurkovičová Katarína