Tyflokynológia – odborná prednáška

Dňa 25.9.2017 sa na našej škole uskutočnila odborná prednáška s názvom: Tyflokynológia, ktorú  viedla Jarmila Virágová – odborný garant o.z. Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy z Bratislavy.

Prednáška bola určená pre študentov III. a IV. ročníka študijného odboru Kynológia.

Program prednášky:

– všeobecne o vodiacom psovi

– história vodiacich psov

– účelový chov vodiacich psov

– výchova vodiacich psov

– výcvik vodiacich psov

– odovzdanie vodiaceho psa nevidiacemu majiteľovi

Prednášku obohatila prítomnosť  nevidomej majiteľky vodiaceho psa a dvoch vodiacich psov, čím mali študenti možnosť vidieť v praxi ich spoluprácu.

Študenti sa aktívne zapájali do diskusie a kládli otázky. Zároveň mali možnosť vyskúšať si simulačné okuliare, ktoré imitujú rôzne poruchy a ochorenia oka. Okuliare na túto prednášku zapožičala Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Krajské stredisko Žilina.

MVDr. Magdaléna Barnišinová, PhD.