Učíme sa sprievodcovať

Dňa 4. 10. 2017 sa žiaci I. V (so zameraním na vidiecku turistiku) zúčastnili  vyučovania exkurznou formou.  Výučba exkurznou formou obsahovala návštevu rôznych regiónov a miest na Slovensku, ktoré žiakom ukázali svoje kultúrne čaro.  V meste Turčianske Teplice obdivovali žiaci kúpeľný park v centre mesta.  Druhou zastávkou bola Harmanecká jaskyňa, po ktorej  navštívili nádhernú Španiu dolinu. Zo Španej doliny sa presunuli k pútnickému miestu v Starých horách.  Zo známeho lyžiarskeho strediska Donovaly sa ďalej presunuli do obce Korytnica. Predposlednou zástavkou bola známa obec Vlkolínec pri Ružomberku. Z tradičnej slovenskej dedinky sa presunuli na posledné miesto, a to do mesta Ružomberka, kde si pozreli námestie a kostol sv. Ondreja. Celá cesta v autobuse bola sprevádzaná vopred pripraveným sprievodcovaním žiakov I. V. Žiaci sprievodcovali v autobuse a na každej jednej zástavke.

Ing. Katarína Némethová