Lyžiarsky a snoubordingový kurz

Kurz pohybových aktivít – lyžiarsky a snoubordingový kurz sa konal dochádzkovou formou v lyžiarskom stredisku Orava snow – leží v najstudenejšej slovenskej doline v Oravskej Lesnej. Ponúka bohatý výber rôznorodých, širokých a kvalitne upravených tratí.  Kurz sa uskutočnil pre všetkých žiakov 1. ročníka od 05. 02. 2018 –  09. 02. 2018.

Snehové podmienky boli veľmi dobré, počasie bolo premenlivé od slnečného počasia až po sneženie, v utorok dosiahla teplota v nočných hodinách až – 24 stupňov. Počas dňa svietilo slniečko, bolo bezvetrie a nízke teploty neboli také citeľné.

Všetky vleky aj dve lanovky – Lehotská, Kohútik boli v prevádzke. Stredisko má kapacitu 5650 osôb za hodinu, preto aj napriek pomerne veľkému počtu návštevníkov z Česka a Poľska sme v radoch nečakali.

Žiaci mali zabezpečenú teplú desiatu v reštaurácii strediska. Čas na desiatu od 11.00 do 11.30 bol vyhradený aj na odpočinok po doobedňajšom výcviku. Obed sme mali tiež v reštaurácii.

V stredu sme výcvik ukončili o 13.00 h z dôvodu oddychového poldňa a na ceste domov sme sa zastavili v Starej Bystrici. Chceli sme žiakom ukázať  Slovenský orloj. Žiaci využívali všetky možnosti na lyžovanie a snoubording. V závere kurzu inštruktori zo strediska postavili žiakom veľmi dobrý slalom, kde si všetci mohli preveriť svoje lyžiarske a snoubordingové schopnosti a naučené zručnosti. Žiaci aj z najslabších družstiev prešli celým slalomom a boli veľmi nadšení zo svojho pokroku.

Vedúca kurzu Mgr. Katarína Jurkovičová