Veľtrh študentských spoločností 2018

Milí spolužiaci,

22. marca 2018 nadišiel pre našu JAfirmu SideTour deň Dé. O 6:30 ráno sme vyrazili zo školy našim školským autobusom. Účasť? Viac vecí ako ľudí… Po ceste to vyzeralo fakt fascinujúc. Dievčatá upravovali make-upy, maskotovi sa vyrábal účes a pehy a navodili sme slušne dobrú náladu. Osobne som si myslela, že súťaž v Avione budeme celkom dlho hľadať, ale dlhé rady stánkov boli skutočne neprehliadnuteľné.

Keď raz pôjdete prezentovať JAfirmu, mám pre Vás fakt dobrú radu… Nikdy nie je dosť obojstrannej lepiacej pásky. Keď už sme po dlhom čase zostavili stánok z vyrobených materiálov, začala prichádzať porota.

Porota… niekto si predstaví nepríjemných ľudí, ktorí na sebe neprejavia známky nejakého citu. Naša porota bola celkom iná. Boli to usmievaví ľudia. Prvá porota bola asi najhoršia. Nebolo to zoskupením porotcov v nej, ale bola to naša prvá premiéra reprezentácie nášho produktu. Prekonali sme to s úsmevom. Prvá porota sa zaujímala najmä o originalitu produktu. Vyzerali, že sa im páči náš nápad s letnými tábormi a celkom sme zabodovali. Tri nasledujúce poroty sa zaujímali o financie, o bezbariérový prístup a podobné činnosti týkajúce sa firmy. Nepríjemné otázky boli na prvom mieste,  ale s našou veľkou fantáziou a improvizáciou sme to zvládli ľavou zadnou.

Keď už som pri príjemno-nepríjemných porotcoch, kopec vecí bolo super,  ale našli sa aj tie, čo by sme vylepšili. Náš stánok obsahoval jeden stôl a jednu stoličku. Stôl ani tak nevadil – zmestili sme,  čo sme potrebovali. Ale jedna stolička pre 5 ľudí je predsa len trochu málo.

Keď už sme pri konci súťaže, všetci poznáme našu pani profesorku Mičurovú a jej zmysel pre rýchlosť… ponáhľali sme sa k nášmu autobusu nech vyrazíme čo najskôr a nech si čo najskôr môžeme doma vyložiť labky. No čo čert nechcel… náš autobus bol neschopný dlhšieho pohybu. Ale optimistickým ľuďom v autobuse, to na nálade nezobralo a s menším meškaním sme sa nakoniec v poriadku dostali do Žiliny a nakoniec až domov.

Veľtrh nám naozaj priniesol veľa nového. Naučili sme sa ako komunikovať s porotou, potlačiť hanbu (stáť celý deň na nohách) a okrem iného aj byť celý deň s úsmevom na tvári a bojovať až dokonca.

Karolína Dujčíková II.T.