Výchovný koncert – Trinásta komnata

Dňa 04. apríla 2019 sa uskutočnil výchovný koncert ako ďalšie pokračovanie úspešnej série protidrogových multimediálnych výchovných koncertov.

Svet drog tu bol prirovnávaný k trinástej komnate, do ktorej túži zo zvedavosti nazrieť pravdepodobne každý mladý človek. V programe malo 12 šťastných, správnych dverí svoje pomenovanie: priateľstvo, láska, rodina, sebaúcta, šport, umenie, príroda, humor, cestovanie, vzdelanie, humanita, česť a spravodlivosť.

Kto otvoril tieto dvere a vkročil dnu správnou nohou, nemal chuť a ani potrebu nazerať do zakázanej komnaty. Počas koncertu sa nazeralo do útrob tejto komnaty prostredníctvom príbehov zo života.

Program disponoval množstvom výpovedí známych i menej známych osobností, ktoré by svojimi postojmi a názormi mohli priviesť mladých ľudí k čistému životnému štýlu.

Koncertu sa zúčastnili všetci žiaci prvých ročníkov (108 žiakov) a koncert sa im veľmi páčil, čo potvrdili v diskusii.

Mgr. Ľudmila Štefíková