Vyučovania exkurznou formou II. P

Dňa 23. 9. 2019 sa žiaci II. P spolu s pedagogickým dozorom zúčastnili v rámci praxe vyučovania exkurznou formou v spoločnosti Považský cukor a. s. v Trenčianskej  Teplej.

Pri prehliadke cukrovaru mali žiaci možnosť naživo vidieť ako prebieha výroba cukru v cukrovare,  od dodania cukrovej repy od pestovateľov až po jej spracovanie do konečnej podoby kryštálového cukru. V súčasnosti sa fabrika na výrobu cukru neustále modernizuje a denne spracuje až 5 800 ton cukrovej repy.

Pre celú skupinu potravinárov bola táto akcia veľmi prínosným a zaujímavým zážitkom, pretože po prvý krát mali možnosť vidieť tento typ výroby zblízka. Obohatili si tak svoje teoretické vedomosti.