Návšteva DSS – Domu sv. Lazara

Dňa 9. 12. 2019 sa zúčastnili žiačky našej školy z triedy 3. L – Bystričanová Marta, Majzelová Katarína, Hrabovská Soňa, Lacuchová Adriana – návštevy DSS Domu sv. Lazara s kapacitou 13 ľudí na celoročný pobyt, ktorý sa nachádza v sídle Slovenského Červeného kríža, Územný spolok, Moyzesova 38, v Žiline.

Ide o rodinný typ sociálneho zariadenia, kde je klientom poskytovaná celodenná odborná zdravotná a sociálna starostlivosť, využívajú sa služby rehabilitačných pracovníkov, pedikérske služby, duchovná podpora a spolupracuje a konzultuje sa s lekárom.

Dievčatá doniesli klientom vianočné darčeky za svoju triedu a popriali im pevné zdravie a spokojné vianočné sviatky.

Ing. E. Boocová, koordinátorka dobrovoľníctva