„Škola bez hraníc“ – 5. ročník medzinárodného družobného volejbalového seriálu stredných škôl o pohár priateľstva a 2. ročník vo veľkonočnom aranžovaní

Dňa 21. marca 2018 sa uskutočnil 5. ročník medzinárodného volejbalového turnaja Volley Mix Cup 2018 medzi školami SOŠPaSnaV, Žilina, Albrechtova střední škola, Český Těšín a  Zespól Szkól Przyrodniczo – Technicznych w Miedzyswieciu.

Organizátorom 5.ročníka bola Albrechtova střední škola Český Těšín.

V aranžovaní za každú školu vytvorili tím dvaja súťažiaci.

5. ročník volejbalového turnaja vyhrala naša škola. Všetky družstvá získali po 2 body (jeden vyhratý, jeden prehratý zápas). Rozhodovalo skóre bodov, kde sme nahrali najviac víťazných bodov, a tým sme získali aj najlepšie umiestnenie a domov si odniesli pohár za víťazstvo. Na druhom mieste skončili Poliaci a tretie bolo družstvo z Čiech.

V aranžovaní sme obsadili  tiež 1. miesto. Dievčatá získali v celkovom hodnotení najviac bodov a zvíťazili.

Po súťažiach sme absolvovali peknú prehliadku Poľského Tešína aj centrálnej časti Českého Tešína. Na záver sme boli všetci pozvaní do staronovej kaviarne Avion na kávičku, kakao a koláčik.

Naši študenti si za volejbal pripisujú po 30 bodov do súťaže agrošportovec roka.

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili podujatia škola bez hraníc: Jakub Kolenčík, 4. K, Adam Gorelčík, 4. AZ, Ľubomír Dikoš, Tomáš Oberta, Alžbeta Tomášová, 3. K, Dorota Oravcová, 3. T, Karin Jantošová, Tatiana Zemenčíková, 3. L, Monika Nechalová, 3. AZ, Barbora Hargašová, 2. MZ

Zapísala:  Mgr.Jurkovičová Katarína, 22.3.2018