Rajecký canicross

V sobotu 5. mája sa pri rybníku Košiare v Rajci konal tretí ročník Rajeckého canicrossu, ktorý organizoval Kynologický klub Rajec v spolupráci so SHT Haniska a Maratón klubom Rajec. K organizátorom sa tento rok pridala aj naša škola. Žiaci študijného odboru agropodnikanie, kynológia v rámci praxe sa pripojili k organizátorom na trati.

Celkovo sa tohto športového podujatia zúčastnilo 73 pretekárov, ktorí súťažili v troch základných disciplínach – Canicross, Bikejoring a Scooter. Trať pretekov bola rozdelená do dvoch kategórií, a to na 3 km pre dospelých a 2 km pre juniorov. Novinkou tohtoročnej súťaže bolo hlavne to, že sa podujatie stalo súčasťou novovzniknutého seriálu pretekov s názvom Slovenský canicrossový pohár, konkrétne tretím kolom z celkových piatich (Trenčín – Čadca – Rajec – Doľany – Košice).

• Styriakova 20. januára 2021

moc pekná trofej, naozaj originálna!