Deň otvorených dverí 8. novembra 2018

Dňa 8. novembra 2018 sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí na ktorom sme privítali širokú verejnosť ako aj záujemcov, najmä žiakov 9. ročníkov o štúdium na našej škole.

Na tomto dni prezentovali žiaci z jednotlivých odborov svoje vedomosti a zručnosti, takže sa návštevníci mohli dozvedieť veľa zaujímavých informácii o našich stálych odboroch ako aj o novom otvárajúcom sa odbore ekonomika pôdohospodárstva v ďalšom školskom roku 2019/2020.

Návštevníci si mohli pozrieť:

• prezentácie jednotlivých odborov
  • prezentácie všetkých odborných učební a priestorov školy
  • prezentácie krúžkov – krúžku tradičných remesiel, strihanie a úprava srsti psov…

• prezentácie záhradníckych projektov a prác študentov
  • minizoo
  • aranžovanie

Študenti odboru Manažment regionálneho cestovného ruchu prezentovali v rámci vzdelávacieho programu Junior Achievement (JA) – študentské spoločnosti. Návštevníci DOD sa mohli v priebehu dňa občerstviť v bufete študentskej spoločnosti a v čajovni.

V školskom Kynologickom centre a  na cvičisku psov si mohli návštevníci pozrieť ukážky z výcviku psov.

Návštevníci si mohli preveriť svoje vedomosti v teste poznávania osív.

Budúci záujemcovia o štúdium si mohli vyskúšať svoje vedomosti v testoch na prijímacie skúšky.

V areáli školy prebiehala počas DOD prezentácia Zväzu chovateľov a prezentácia záhradnej techniky.

Záujemcovia o 3-ročné nadstavbové pomaturitné štúdium – Vidiecka turistika sa mohli oboznámiť s obsahom a formou vyučovania tohto odboru.

Prezentácia odboru POTRAVINÁRSTVO:

V telocvični školy prebiehalo školské kolo v bedmintone chlapcov a dievčat.

Na auto cvičisku našej školy bola prezentácia Autoškoly, v ktorej si budúci študenti môžu urobiť vodičské oprávnenie.

Účasť bola vysoká, našu školu navštívilo okolo 262 žiakov zo základných škôl zo svojimi výchovnými poradkyňami, ako aj rodičia a široká verejnosť.

Ing. Bazelidesová Janka

Ing. Anna Dolníková