Súťaž Innovation Camp

Dňa 7. 11. 2018 sa v Bratislave konala súťaž Innovation Camp 2018, ktorej sa zúčastnilo 5 žiakov našej školy. Súťaž vyhral tím, v ktorom bola i naša žiačka z III. T triedy Alexandra Pavlusíková a všetci zúčastnení žiaci získali certifikát za účasť v súťaži. Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a pani učiteľke Hulínovej ďakujeme za prípravu žiakov.

Žiaci v súťaži pracovali na reálnej výzve, ktorú vytvoril organizátor súťaže – JA Slovensko, n. o. v spolupráci s Nadáciou Slovenskej sporiteľne ako partnerom programu.  Úlohu žiakov, rozdelených do zmiešaných tímov, bolo nájsť najlepšie riešenie zadanej výzvy na danú tému a prezentovať ho pred odbornou porotou. Najlepšie 3 tímy získali hodnotné ceny. Počas práce na riešení výzvy jednotlivé tímy spolupracovali s konzultantmi – zamestnancami Slovenskej sporiteľne.

Cieľom súťaže bolo stimulovať kreatívne a inovačné schopnosti žiakov. Vďaka tejto súťaži si žiaci vyskúšali tímovú prácu pri riešení zadanej výzvy, rozvíjali svoje komunikačné a prezentačné zručnosti, boli motivovaní k využívaniu príležitostí. Súťaž im priblížila fungovanie reálneho podnikateľského prostredia.

Verím, že si žiaci zo súťaže odniesli nové vedomosti i praktické skúsenosti a od spoločnosti JA Slovensko, n. o. žiaci obdržali certifikáty o realizácii súťaže.

Zodpovedný pedagóg: Ing. Eva Hulínová