Červené stužky 2018

Dňa 28. 11. 2018 vyvrcholila celoslovenská kampaň boja proti AIDS a HIV.

Vyhodnotenie kampane sa realizovalo v Mestskom úrade v Žiline a zúčastnili sa ho aj študenti našej školy (trieda II. MK): Simona Jurčáková, Valéria Kubištelová, Marián Gundáš, Róbert Sečkár.

Program stretnutia bol rozdelený do dvoch častí, kde prvá časť obsahovala lekárske uchopenie danej problematiky, t. j. pôvod vírusu, prvé výskyty vírusu a syndrómu AIDS, prvé písomné zmienky o tomto ochorení, zloženie vírusu či spôsob napádania imunitného systému a jeho latentnosť. Druhá časť pozostávala z vyhodnotenia jednotlivých súťažných disciplín. Žiakom sa akcia páčila a považujú ju za veľmi prínosnú.

Mgr. Ľudmila Štefíková

koordinátor pre manželstvo a rodičovstvo