Odborná prednáška – 100 rokov československej kynológie

Dňa 15.11.2018 sa na našej škole konala odborná prednáška na tému „100 rokov československej kynológie“.

Cieľovou skupinou boli žiaci tretieho a štvrtého ročníka študijného zamerania kynológie. Svojou návštevou nás poctil RNDr. Vladimír Ďurišin, ktorý má v oblasti kynológie bohaté skúsenosti.

Okrem pohľadu retrospektívy na vývoj československej kynológie sa venoval zároveň aj problematike vývoja národných plemien, popísal taktiku policajných zásahov na mieste činu, postup pri získavaní dôkazov pri trestnej činnosti, metódu maintrailingu, ako aj postavenie psa z pohľadu právnej legislatívy platnej na území Slovenskej republiky.

Pánovi RNDr. Vladimírovi Ďurišinovi patrí naše veľké poďakovanie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.