Školské kolo SOČ 2018/2019

Dňa 28.februára sa uskutočnilo celoškolské kolo SOČ.

Na našej škole je to už tradične súťaž na medzinárodnej úrovni, pretože sa ho zúčastňujú aj študenti z družobnej školy v ČR.

Je to   Albrechtová střední škola v Českom Tešíne a zúčastnili sa dve študentky, Natália Bartlová a Tereza Tvardková so svojimi prácami z odboru 07 Pôdohospodárstvo/poľnohospodárstvo, lesné a vodné hospodárstvo/.

Naši študenti tento rok súťažili v 3 súťažných odboroch a výsledky sú nasledovné:

Odbor 04 Biológia

1.miesto  Nina Leštinová   3.L     Nadmerný rybolov žralokov a dopad tohto problému na ekosystém

Odbor  05 Životné prostredie, geografia ,geológia

1.miesto Ján Buranda      3.L            Vplyv PH vody na raka riečneho /Astacus astacus/

2.miesto Dominik Jankech  4.AZ     Návrh vyhradenej zelene

Odbor 07 Pôdohospodárstvo/poľnohospodárstvo, lesné a vodné hopodárstvo/

1.miesto  Monika Odrobiňáková  3.L   Hojenie chronickej rany u koní

2.miesto Matúš Borový     4.AZ               Návrh rodinnej záhrady

3.miesto Klára Korčeková   4.AZ            Návrh okrasnej záhrady pre penzión v Dlhom Poli

4.miesto Rudolf Remeš    3.MZ               Výroba sena z trvalých trávnych porastov

Študentské práce posudzovala odborná komisia  Ing.Ľubomír Schvarc, riaditeľ školy

Ing.Dušan Matušek, vedúci praxe

Mgr.Dana Višňovská metodik SOČ

Školská komisia SOČ doporučuje všetky práce na obhajobu v rámci PČOZ ako komplexnú odbornú prácu.

V Žiline 28.2.2019                                                    Mgr.Dana Višňovská