Študenti kynológie na ZŠ Lietavská Lúčka

Dňa 12. 6. 2019 sme sa zúčastnili prezentácie študijného odboru agropodnikanie so zameraním na kynológiu v Základnej škole v Lietavskej Lúčke.

Naši žiaci predviedli ukážky so svojimi psami pre žiakov uvedenej školy. Bola to základná poslušnosť – povely ku mne, stoj, k nohe, ľahni, zostaň.

Katarína Smutná z triedy 3. L predviedla vystúpenie so svojou Border Coliou Vega, s ktorou sa zúčastnila v októbri 2018 na  Majstrovstvách sveta v Dogfrisbee v Americkej Georgii.

Dogfrisbee je psí šport, pri ktorom hádžete psovi disky (lietajúce taniere). Tieto disky sú špeciálne vyrábané a prispôsobené pre psa.

Žiaci základnej školy mali možnosť si psíkov pohladkať, povodiť na obojku, hádzať lietajúce taniere. Siedmaci a ôsmaci sa zaujímali o tento študijný odbor a naši žiaci im odpovedali na všetky otázky ohľadom štúdia.

Našim žiakom ďakujeme za prezentáciu odboru.

V Žiline, 20. 06.  2019

Vypracovala: Ing. E. Boocová