Súťaž – PODPOR SVOJ ODBOR

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, pripravila v školskom roku 2019/2020 prvý ročník súťažno-vzdelávacej aktivity PODPOR SVOJ ODBOR.

CIEĽ SÚŤAŽE:

·  prostredníctvom krátkych videí natočených žiakmi SOŠ, ZAUJÍMAVO PREDSTAVIŤ poľnohospodárske a potravinárske odbory na stredných odborných školách

·  OBOHATIŤ POZNATKY žiakov základných škôl o povolaniach v poľnohospodárskom a potravinárskom sektore

·   UĽAHČIŤ ROZHODOVANIE žiakom základných škôl, kde budú študovať po ukončení 9. ročníka ZŠ

PRE KOHO JE SÚŤAŽ URČENÁ?

• žiakov SOŠ, ktorí študujú v študijnom alebo učebnom odbore s poľnohospodárskych alebo potravinárskym zameraním (skupiny odborov 29 Potravinárstvo, 42 Poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo a rozvoj vidieka I. a 45 Poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo a rozvoj vidieka II.).
  • triedne kolektívy žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl.

AKO SA ŽIACI SOŠ ZAPOJA DO SÚŤAŽE?

• SOŠ sa zaregistruje do súťaže – prostredníctvom www.podporodbor.skREGISTRÁCIA TRVÁ OD 15. 9. 2019 DO 15.10.2019.
  • žiaci vytvoria krátke video v trvaní do 3 minút na určenú tému súťaže = súťažný príspevok.
  • TÉMA SÚŤAŽE: „ČO ZAŽIJEŠ V MOJOM ODBORE“
  • Súčasťou súťažného príspevku je aj krátka videovizitka autora videa v trvaní do 1 minúty.
  • SOŠ prihlási video (vrátane videovizitky) do súťaže – prostredníctvom www.podporodbor.sk. PRIHLASOVANIE SÚŤAŽNÝCH PRÍSPEVKOV TRVÁ OD 16.10.2019 DO 30.11.2019.

CENY PRE SOŠ?

• finančné ceny pre víťazov v hodnote 250, 200 a 150 eur
  • ceny partnerov súťaže
  • ceny pre učiteľov
  • cena pre najaktívnejšiu SOŠ

A ČO ĎALEJ? AKO SA ŽIACI ZŠ ZAPOJA DO SÚŤAŽE?

• Krátke súťažné videá uložíme podľa poľnohospodárskych a potravinárskych odborov na YouTube kanál PODPOR ODBOR.
  • ZŠ sa zaregistrujú do súťaže – prostredníctvom www.podporodbor.skREGISTRÁCIA TRVÁ OD 1.11.2019 DO 30.11.2019.
  • Triedne kolektívy žiakov 8. a 9. ročníkov základných škôl, pod vedením kariérových poradcov alebo triednych učiteľov, zrealizujú triednu „videoochutnávku“ odborov, ktoré nájdu na YouTube kanáli PODPOR ODBOR.
  • Vyberú najzaujímavejšie video a vypracujú súťažný dotazník = súťažný príspevok.
  • Odoslaním súťažného dotazníka sú triedne kolektívy zaradené do žrebovania o zaujímavé ceny. ZASIELANIE SÚŤAŽNÝCH DOTAZNÍKOV TRVÁ OD 1.12.2019 DO 15.2.2020.

LETAK_Podpor svoj odbor

PLAGAT_PODPOR SVOJ ODBOR_SOS