Súťaž – Podpor svoj odbor

Naša škola bola zaregistrovaná do súťaže „Podpor svoj odbor“.

„Natoč zaujímavé video o svojom študijnom odbore,

inšpiruj ním mladších kamarátov na základných školách

a vyhraj zaujímavé ceny“.

Aj o tom je nová súťažno-vzdelávacia aktivita, ktorú prináša Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora pre študentov stredných odborných škôl, na ktorých sa vyučujú poľnohospodárske a potravinárske odbory.

Žiaci stredných odborných škôl môžu vytvárať krátke videá o svojich študijných odboroch.

Cieľom je pútavým spôsobom predstaviť svoj študijný odbor a zároveň inšpirovať ôsmakov a deviatakov v základných školách.

„Videoochutnávku“ študijných odborov si totiž môžu žiaci základných škôl pozrieť na YouTube kanáli              PODPOR ODBOR. Práve ôsmaci a deviataci budú videá hodnotiť a rozhodnú o tých naj.

Slovenskí poľnohospodári a potravinári pre autorov víťazných videí zaujímavé finančné ceny.

Prvý ročník súťaže odštartoval registráciou pre stredných odborných škôl v termíne 15. 9. – 15. 10. 2019.

Vytvorené súťažné videá môžu stredoškoláci posielať od 16. októbra do 30. novembra. Žiaci ôsmych a deviatych ročníkov ich ohodnotia v termíne od 1. decembra 2019 do 15. februára 2020.

Výsledky súťaže zverejní Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora najneskôr do 28. februára 2020.

Bližšie informácie k súťaži nájdete na stránke www.podporodbor.sk.