Protidrogový vlak 2019

Dňa 16. 10. 2019 sa žiaci III. T triedy zúčastnili akcie Revolution Train – Jesenná tour Slovensko 2019.

Hlavnou témou bola problematika drog a prevencia pred týmto sociálno-patologickým javom. Žiaci mali možnosť prostredníctvom interaktívneho spôsobu, konkrétnych  životných situácií vidieť a uvedomiť si následky tvrdých a mäkkých drog vo svojom živote.

Interaktivita tvorila nosný rámec celej akcie, kde hneď na začiatku žiaci vypísali dotazník, s ktorý vypĺňali počas celej „jazdy“. Tak si aktéri programu udržiavali ich neustálu pozornosť. Žiakom sa program veľmi páčil a následne sme viedli spoločnú diskusiu o danej téme, ktorá ich mimoriadne oslovila.

Mgr. Ľudmila Štefíková

koordinátor prevencie sociálno-patologických javov