Návšteva Britského centra v Žiline

Dňa 18. 10. 2019 sme využili ponuku Krajskej knižnice v Žiline a navštívili Britské centrum, ktoré je jej súčasťou.

Návšteva bola rozdelená do dvoch častí.

Prvú časť návštevy tvorila prednáška v anglickom jazyku spojená s prezentáciou na tému: Kráľovská rodina. Žiaci sa dozvedeli mnoho zaujímavostí, napr. aké bolo pôvodné meno tejto šľachtickej rodiny a odkiaľ pochádza ich terajšie: The Windsor.

Prekvapila nás história tohto rodu, radosti, ale i tragédie, ktoré sa im stali.

Žiaci spolupracovali s prednášajúcou a kládli otázky, živo sa zaujímali a tému. Najdlhšia časť prednášky bola venovaná terajšej britskej kráľovnej Alžbete II. Dozvedeli sa mnoho vecí, ktoré nie sú bežne dostupné v učebniciach: detstvo, korunovácia, prvé roky panovania, i o jej zapojení sa do 2. sv. vojny, šťastnom manželstve, cestovaní, záľubách…

Po skončení prednášky  sa presunuli do samotného Britského centra, knižničnej časti, kde sa dozvedeli aké knihy, učebnice, slovníky, CD, časopisy a noviny si tu môžu požičať.

Prednáška bola v anglickom jazyku, čím si posilnili komunikačnú kompetenciu.

Mgr. A. Jambrichová