Vyučovanie exkurznou formou II. P

V pondelok 13. januára 2020 sa žiaci II. P zúčastnili vyučovania exkurznou formou vo firme DP Chocolate v Žiline. Ide o malú rodinnú firmu zameranú na ručnú výrobu čokolády. Firma sa venuje výrobe tabuľkových čokolád, plnených čokolád, praliniek, bonbónov, nátierok a iných čokoládových výrobkov.

Žiaci sa oboznámili s technológiou ručnej výroby čokolády, s balením, skladovaním a systémom kontroly kvality čokolády. Firma DP Chocolate ponúka svoje produkty cez e-shop alebo v špecializovaných kamenných predajniach. Exkurzia bola veľmi príjemná, výrobou sa niesla čokoládová vôňa. Návštevu sme ukončili ochutnávkou vynikajúcich bonbónov posypaných drveným kakaovým bôbom.

Ing. Katarína Podoláková