Aktuálne informácie k otvoreniu školského roka 2020/2021

Slávnostné otvorenie školského roka 2020/2021 a začiatok vyučovania je v stredu 02. 09. 2020 o 8.30 h. v jednotlivých triedach za dodržania bezpečnostných opatrení v súlade s odporúčaniami MŠVVaŠ SR (ruky – odstup – rúška)

Pri ceste do školy sa žiaci riadia aktuálnymi opatreniami ÚVZ SR a pokynmi RÚVZ.Odporúčame minimalizovanie zhromažďovania osôb pred školou.

Stredná škola v spolupráci so zriaďovateľom zabezpečí dezinfekciu rúk všetkých osôb pri vstupe do budovy.

Zákonný zástupca predkladá pri prvom nástupe žiaka do školy čestné prehlásenie Dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do strednej školy v trvaní viac ako 3 dni predkladá písomné vyhlásenie Vyhlásenie zákonného zástupcu o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie.

Žiak si umýva ruky bežným spôsobom, ktorý je v súlade s aktuálnymi hygienicko –epidemiologickými nariadeniami.

Žiak nosí rúško všade vo vnútorných priestoroch strednej školy, okrem svojej triedy a interných priestorov školy, kde prebieha výchovno -vzdelávací proces, ak nie je určené inak z nariadenia ÚVZ SR.

Špeciálne usmernenie počas obdobia pri otvorení školského roku 2020/2021:

Počas obdobia 2.9 –15.9. 2020:

Žiaci povinne nosia rúško všade vo vnútorných priestoroch strednej školy, vrátane vojej triedy v interných priestoroch školy.

Každý žiak 02. septembra si so sebou donesie:

• Dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu
  • Vyhlásenie zákonného zástupcu
  • 2 x rúško
  • vlastné pero
  • 1,50 € (1,00 € – študentský preukaz, 0,50 € – poistenie pri krádeži)
  • 5,00 € – na čip na označovanie príchodu a odchodu, prípadne na obedy, ak má žiak ISIC, je to platná náhrada za čip
  • vyplnenú žiadosť a 20 € – kto má záujem o ISIC a ešte nepožiadal
  • 10 €  – kto má záujem o prologačná známka na ISIC (2. – 4. ročník)

Žiak 1. ročníka si so sebou ešte prinesie:

• občiansky preukaz
  • rodný list